REZERWACJE  + 48 16 652 15 27

Home » Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne

MPR – Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów „przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

greenvelo szlak rowerowy dynow noclegi

Miejsca w okolicy, które polecamy zwiedzić!
 • Zespół Zamkowo-Parkowy w Dąbrówce Starzeńskiej. Stary park, ruiny baszt zamkowych, kaplica Starzeńskich;
 • Starodrzew „Dębina” w Bachórzu. Za torami kolejki wąskotorowej nad brzegiem Sanu, wśród starych dębów, kryje się kopiec grobowy ostatnich właścicieli Bachórza – Skrzyńskich;
 • Trakt węgierski – „Cesarski Gościniec” – droga wiodąca z Przemyśla do Dukli przez Bachórz, Ulanicę, Łubno, Wyręby. Nasze gospodarstwo położone jest przy tym trakcie.
 • Zabytkowe koścoły w Harcie – kościół św. Mikołaja biskupa, Dylągowej – kościół św. Zofii, Łubno – kościół św. Jana Chrzciciela, Bachórz – kościół św. Wojciecha;
 • Progi rzeczne w Dylągowej i sady kwitnące wiosną mają niezwykły klimat pogórzańskiej wsi.
 • Stacja Bachórz – kolei wąskotorowej „Pogórzanin” relacji Przeworsk – Dynów. Więcej informacji o kolejce: www.pogorzanin.pl Na stacji smakowitości „Podkarpackich Smaków” serwuje Karczma „Pod Semaforem”. Polecamy spróbować Proziaków!
 • Pawłokoma, słynie z symbolicznego pojednania narodów po tragicznej historii sąsiedzkich zbrodni z 1945r. i wizyty prezydentów Polski – Lecha Kaczyńskiego i Ukrainy – Wiktora Juszczenki (2005r.)
 • W Łubie przysiółek Kazimierówka, w kaplicy parafialnej znajdują się relikwie siostry Faustyny Kowalskiej.
 • Okolica jest bogata w rośliny i zwierzęta objęte ochroną Parku Krajobrazowgo Pogórza Przemyskiego, Przemysko – Dynowskim Obszarem Chronionego Krajobrazu oraz siecią NATURA 2000;
 • Dynów – to urocze miasteczko z wielokulturową historią. Każdego roku w okresie wakacyjnym, przyciąga tłumy turystów na „Dni Pogórza Dynowskiego”.
 • Kompleks Rekreacyjno Sportowy „Pod Dębiną” w Bachórzu – tzw. stanica wodna znajdująca się na szlaku kajakowym nad Sanem. Kompleks tworzą boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, kort tenisowy, pole namiotowe, zadaszony budynek z dużym grillem (stoły, ławki) oraz zaplecze sanitarne  (toalety, prysznice) istnieje możliwość podpięcia przyczep kempingowych i rozbicia namiotów. Całość jest oświetlona. Wydzielono dróżki i parkingi. Tuż przy wjeździe jest recepcja, a za nią budynek gdzie stoi duży grill. Wybudowano też nowoczesny budynek sanitarny, umywalki i prysznice z ciepłą wodą, toalety. Na campingu można nie tylko rozstawić namioty, ale także przyczepy campingowe, dla których rozmieszczono skrzynki z prądem.
 • Okoliczne trasy rowerowe. Wytyczone trasy biegną dolinami i wzgórzami skąd widać piękno Pogórza Dynowskiego, ponad wody Sanu i przez lasy gdzie można zaobserwować chronione gatunki roślin i zwierząt. Na trasach mijamy miejsca pamięci, zabytkowe kapliczki i krzyże oraz wiejską zabudowę. Wokół miasta Dynowa na okolicznych szczytach wybudowano tarasy widokowe, które polecamy odwiedzić. Szlak zielony „Pagórki Pogórza – Dynowskiego”,  Długość szlaku – około 17 km, Przebieg: Bachórz – Laskówka; Szlak niebieski „Zakolem Sanu”, Długość szlaku – około 27 km, Przebieg: Dąbrówka Starzeńska – Dylągowa – Pawłokoma.
 • Zamek Dubiecko – Dubiecko to stara siedziba Krasickich, tu urodził się poeta Ignacy Krasicki, a w odnowionym pałacu obecnie znajduje się hotel i restauracja;
 • Odrzykoń – zamek Kamieniec i rezerwat przyrody Prządki z wielkimi skałami;
 • Polecamy też odwiedziny w innych okolicznych zamkach, dworach i pałacach, których na Pogórzu nie brakuje, a i skansen w Sanoku powinien zwrócić uwagę naszych gości.